SZKOLENIE PSA W SYSTEMIE STACJONARNYM
Logo Szkolenie Psów Rex - Warszawa i okolice

Szkolenie psów REX

Szkolenie psa w systemie stacjonarnym

Czy pozostawienie psa u instruktora jest dobrym rozwiązaniem?

Czy po takim szkoleniu pies będzie słuchał właściciela?

Pisząc wcześniej o różnych formach kursów napisałem także o możliwości pozostawienia psa u instruktora czyli tzw. kurs stacjonarny. Dodam, że pobyt psa u instruktora trwa 4 – 5 tygodni.

Czy jest to dobre rozwiązanie? Tak, aczkolwiek nie zawsze. Spotkanie z instruktorem, ewentualnie rozmowa jest konieczna dla dokonania oceny czy kurs stacjonarny może mieć zastosowanie w przypadku konkretnego psa. Trzeba dodać, że niejednokrotnie, dla niektórych osób jest to jedyna możliwa opcja.

Niewątpliwie, zaletą tej formy szkolenia jest to, że poziom wyszkolenia psa będzie bardzo dobry. Wadą natomiast to, że właściciel może mieć kłopoty z wyegzekwowaniem od psa wszystkich nabytych podczas szkolenia umiejętności. Często zatem, potrzebnych będzie kilka lekcji dla właściciela psa – SZKOLENIE PSÓW REX proponuje takie spotkania nieodpłatnie.

Jeśli dostosujemy się do rad i wskazówek instruktora to szkolenie psa nie pójdzie na marne.

Oczywiście nie jest tak, że pies zapomni o wszystkim czego nauczył go instruktor. Nawet jeśli właścicielowi zabraknie konsekwencji, nie będzie stosował się do udzielonych wskazówek, to pewne wyuczone odruchy u psa nie zanikną. Przykładem może być „ciągnięcie” podczas prowadzenia na smyczy – po tresurze problem ten powinien zostać zlikwidowany. W efekcie, spacery z psem staną się przyjemniejsze.

Często pojawia się obawa. Czy pozostawienie psa na tak długi czas nie wpłynie negatywnie na jego psychikę ?

Jeśli pozostawimy psa pod dobrą i fachową opieką nie będzie to stanowić dla niego żadnego problemu. Umiejętnie prowadzone ćwiczenia zapewniają psu rozrywkę, na bazie której budowana jest więź emocjonalna psa do instruktora, a to czyni, że czas spędzony poza domem staje się dla psa przyjemny. Na podstawie wieloletniego doświadczenia mogę stwierdzić, że pozostawienie psa często stanowi problem emocjonalny, lecz dla jego właściciela.

Podsumowując, rozłąka niejednokrotnie jest dobrą lekcją dla obu stron, po której np. planowanie urlopu nie będzie wiązać się ze zmartwieniem, co w tym czasie zrobić z naszym podopiecznym.

Więcej porad